آیت الله امین : ضرورت افشای مبانی سست جریان‌های ضد وحدت اسلامی وظیفه مستقیم مبلغان دینی

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم طلاب را پاسداران واقعی از سنگرهای دینی عنوان کرد و گفت: ما که لباس نماد ایدئولوژی دینی و اسلامی را به تن کرده ایم، باید در عرصه فرهنگی در راستای تبلیغ عقاید دینی و افشای مبانی سست این گروهک هایی که حتی به مبانی مذاهب اهل سنت نیز اعتقاد ندارند، پاسداران واقعی سنگرهای ایدئولوژیک باشیم.
IMG19221104IMG19223310

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، آیت ­الله سیدمحمد امین خراسانی، استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم در دیدار جمعی از طلاب پاکستانی خاطرنشان کرد: امروز اگر خواهان عزت اسلام و مسلمین هستیم و می خواهیم به شعار «الاسلام یعلوا و لایعلی علیه» جامه عمل بپوشیم، باید مرزبندی های جغرافیایی، نژادی، اقلیمی و زبانی را کنار بگذاریم؛ اسلام این مرزبندی ها را هیچ گاه به رسمیت نشناخته است.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم با تأکید بر اجتماع مسلمانان اظهار داشت: مسلمانان که در طول تاریخ قطع نظر از نژاد، اقلیم و مرزهای جغرافیایی برای دفاع از حریم اسلام جان‌فنشانی کردند، مجتمع شویم؛ امروز همه مسلمانان یکی دشمن مشترک دارند که آن دشمن بیم این دارد که اسلام بین جهانیان گسترش پیدا کند.

وی تصریح کرد: دشمنی که مسلمانان را تهدید می کند، تهدیدی برای همه کشورهای اسلامی است که می خواهند زیر چتر اسلام زندگی کنند، البته کسانی که پرچم ولایت را هم به دست دارند، بیشتر مورد تهدید و آماج حملات دشمن قرار گرفته اند.

آیت ­الله امین خراسانی با اشاره به لزوم وحدت میان مسلمانان گفت: در هر حال مسلمانان به خصوص شیعیان و محبان اهل بیت(ع) بوده و سربازان امام زمان(عج) هستیم، تنها راه برای ایستادن در مقابل دشمن مشترکمان، وحدت و انسجام است.

وی درباره دفاع مسلمانان از مظلومان سراسر جهان افزود: مسلمانان باید دست صمیمیت، برادری، وحدت و وفاق به یکدیگر داده و همه جا پشتیبان هم باشند؛ مشکل افغانستان، پاکستان و هندوستان و جای جای نقاط کره زمین مشکل ایرانیان نیز است، همچنان که انتظار داریم مشکل ما مشکل آنها هم باشد.

آیت ­الله امین خراسانی نظام استکبار را دشمن مشترک مسلمانان عنوان و خاطرنشان کرد: نظام سلطه، استکبار و صهیونیستی دشمن مشترک همه مسلمانان است و این اتحاد را در سوریه ملاحظه می کنید؛ همانطور که نیروهای سوری و لبنانی در خط مقدم مقاومت علیه مزدوران آمریکا، انگلیس و صهیونیست به عناوین مختلف مبارزه می کنند، ایرانی ها، افغانی ها، پاکستانی ها و از دیگر کشورها نیز حضور دارند.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم ضمن تأکید بر لزوم ایجاد ائتلاف توسط مسلمانان اظهار داشت: دشمن برای پیشبرد اهداف پلید خود به حسب ظاهر اقدام به ائتلاف می کند و نیروهای چند ملیتی را تحت فرماندهی واحد برای خود درست می کند و از همه جا نیرو تجهیز می کند و در افغانستان و عراق برد و اشغال کرد و اکنون رژیم خبیث آل سعود تحت عنوان ائتلاف در یمن این جنایات هولناک را مرتکب می شود، مسلمانان که مبانی اعتقادی، پایگاه مذهبی و دینی شان یکی است، چرا مسلمانان یک ائتلاف واقعی نداشته باشیم؟

وی با بیان ای که اگر در سوریه در برابر داعش نمی جنگیدیم، باید داخل مرزها با آنها مبارزه می کردیم، تصریح کرد: بدانیم که اگر به یک کشور مسلمان حمله شد، همانند این است که به تمامی کشورهای اسلامی حمله شده است؛ اذعان می کنیم که اگر امروز در مقابل دشمن در سوریه نایستیم، باید داخل مرزها بجنگیم و باید با داعشی ها در مرزهای کرمانشاه، ایلام، کردستان، بلوچستان و سیستان می جنگیدیم؛ ایران دشمن را صدها کیلومتر عقب تر نگه داشته ایم و اجازه نداده ایم که نزدیک شود و این به تنهایی ممکن نیست و باید همه کشورهای اسلامی اینگونه عمل کنند.

آیت ­الله امین خراسانی طلاب را پاسداران واقعی از سنگرهای دینی عنوان کرد و گفت: ما که لباس نماد ایدئولوژی دینی و اسلامی را به تن کرده ایم، باید در عرصه فرهنگی در راستای تبلیغ عقاید دینی و افشای مبانی سست این گروهک هایی که حتی به مبانی مذاهب اهل سنت نیز اعتقاد ندارند، پاسداران واقعی سنگرهای ایدئولوژیک باشیم.

استاد درس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم افزود: جنگ ما، جنگ نرم است، ضمن اینکه جنگ سخت را بر ما تحمیل کرده اند اما در هر دو عرصه باید حضور جدی و فعال داشته باشیم.

وی در پایان یادآور شد: اگر در بین طلاب این انسجام باشد، در بین عامه مردم نیز تعمیم داده می شود و اگر بین طلاب با هم چند دستگی داشته باشیم، عامه این اختلافات را تشدید خواهد کرد.

 


کلیه حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.